sobota 15. októbra 2016

Biela noc 2016


Ako minulý rok tak aj tento sme sa s mojim Oknaj-kom rozhodli zúčastniť Bielej noci v Bratislave. Avšak tým, že môj drahý mal ako naschvál na druhý deň rannú, museli sme sa časovo tomu prispôsobiť. Čo to znamená?
Jednoducho sme celú bielu noc absolvovali v čase keď je tých ľudí v uliciach najviac. Predsa len rodiny s deťmi alebo mimobratislavský občania neabsolvujú toto celé o nejakej jednej v noci. Takých je naozaj málo čo áno (napríklad my, ak by teda drahý nešiel na rannú :). Práve, preto to bolo trochu náročnejšie. Hlavne pre toho môjho fotografa, čo potrebuje čas, pokoj a miesto na rozloženie statívu a ešte k tomu neznáša davy. Nakoniec sme to ale zvládli a príjemne si to užili. Pre môj pokoj v duši a obmedzenie chaosu a nervozity, som vopred naplánovala našu vlastnú trasu prechádzky, vďaka ktorej sme mali šancu vidieť čo najviac zaujímavých diel a zároveň pri tom nezabiť celú noc :) Predsa len ísť na takúto akciu nepripravený v čase najväčšej masovky je podľa mňa šialenstvo. Minulý rok sme boli o dosť neskôr a aj tak ma hnevalo, že sme nestihli všetky atrakcie, ktoré sme chceli, lebo sme nemali ani len mapku a tápali sme v dave. Len takú v mobile, ktorá mi bola na dve veci. Tento rok som sa preto rovno pripravila deň vopred. Vytlačila si papierovú mapu na ich stránke vyznačila diela, ktoré by som rada videla, prípade tie to čo boli ešte popri plánovanej trase a hurá mohlo sa ísť nocovať :) Samozrejme Maxíka sme nechali doma, predsa len taká masovka podľa mňa nie je príjemná pre žiadneho psíka. Hlavne keď ľudia nepozerajú ani len pod nohy a chodia ako slepý. Ak by ste chceli vedieť trochu viac čo to Biela noc vlastne je môžete sa pozrieť tu na môj článok z minulého roka. Inak ak by vás to zaujímalo za mňa osobne najkrajšie inštalácie boli Starý Most, sad Janka Kráľa, na kamennom námestí tie oči, Kapitulská a bratislavský hrad. Tieto boli pre mňa osobne naozaj topky a oproti minulému roku sa mi páčilo, že si naozaj ľudia mohli niektoré diela vyskúšať. Napr. na hrade bola svetelná a zvuková projekcia podľa vášho tepu a mrak na Kapitulskej, ako uvidíte na foto, sa dal zapínať a vypínať. Robilo to efekt búrky :) Samozrejme aj mnoho ďalších diel a vychytávok ale to by som tu mala článok aj na dve A4. Práve preto, na dnes už stačilo slov pozrite si radšej foto a keď sa vám bude chcieť môžete mi napísať váš názor na Bielu noc. Prípadne či ste tento rok boli pozrieť aj osobne, či už v Košiciach alebo Bratislave?

Kapitulská ulica
Caitlind r. c. Brown & Wayne Garrett / Mrak / CA

Starý Most
Ondrej Maksi & BN Label / Harmony / SK

Sad Janka Kráľa
Braňo Bernár / Kvapky / SK

Bratislavský hrad
Maotik / Latens / CA, FR

Modrý kostol sv. Alžbety
Nina Sošková & Eva Činčalová / Modrý kostolík / SK

Most SNP -UFO
BN Label / Maják / SK

Schodisko medzi Svoradovou a Zámockou ulicou
VŠMU / Tunel / SK

Kamenné námestie
Matej Mazák / Oživlo III. / SK

photo by Oknaj Lehcim - Nikon D3200

4 komentáre:

 1. To je nádhera! Ráda bych to jednou viděla na vlastní oči :) A dávám odběr, kdyby tě i můj blog zaujal, budu ráda, když mě budeš sledovat také :)

  BLOND SITE

  OdpovedaťOdstrániť
 2. my sme boli tiež pozrieť, až na ten mrak, lebo tam bola naozaj tlačenica v tých prvých hodinách ako to začlo :)
  MakeUpByVeo

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. a čo páčilo najviac? :) no veru bola, preto priateľ fotil z diaľky a ja som sa išla pretlačiť k mraku aby som si tú šnúrku jednu potiahla :D

   Odstrániť