SOAPHORIA - hroznový olejDnes som sa rozhodla vám priniesť, ďalšiu z recenzii na slovenskú biokozmetiku.
Tentokrát som neodolala a objednala si z BioBeauty, v rámci akcie -15%  zľava na objednávku, hroznový olej od Soaphorie. Osobne som už dlhšie hľadala niečo na každodennú hydratáciu pleti a hlavne niečo čo mi nespôsobí alergie. Kvôli tomu, že mám celkovo citlivú pokožku a na tvári ešte viac, je pre mňa celkom komplikované niečo vhodného si nájsť. Už som sa viackrát v drogérii "popálila" a nakoniec som kúpený produkt vyhadzovala alebo v tom lepšom prípade niekomu darovala.
Vďaka týmto rôznym prípravkom si ale začínam vekom a časom uvedomovať, že mi viac vyhovujú naše slovenské výrobky ako tie rôzne z drogérii. Samozrejme česť niektorým výnimkám. Realita je ale taká, že postupne aj tak prechádzam na tú "handmade" domácu či už slovenskú alebo českú kozmetiku.
Vráťme sa však späť k spomínanému bio hroznovému oleju.


Síce som na začiatku bola trochu skeptická, keď som na internete skúmala oleje. Veď olej je taký hm mastný, aspoň tak si to predstavujem keď sa povie olej. (haha hlavne ten na vysmážanie:) Lenže na viacerých blogoch a článkoch som čítala, že väčšina týchto olejov je naozaj dobrých na suchú pleť a hlavne skvele hydratujú. Dlho som tiež uvažovala, ktorý olej od Soaphorie vyskúšam. Rozmýšľala som nad dvomi a to hroznový alebo mrkvovým. Nakoniec som sa rozhodla práve pre tento hroznový, predsa len mal viacero využití.


"Za studena lisovaný hroznový olej je veľmi ľahký olej, ktorý sa dobre vstrebáva. Ideálny je pre masáž. Hydratuje pleť bez zanechania ťažkej mastnej vrstvy. Má vysoký obsah bielkovín a jeho sťahujúce účinky pomáhajú pri tonizácii pleti, jej napnutí a ochrane. Tento olej odporúčame na masáže, každodennú hydratáciu pleti, jej tónizaciu a ako ochranný hydratačný prostriedok pre zrelú a unavenú pleť. Taktiež pomáha pri liečbe akné a čistení zanesených pórov. Póry vyčistí a neupcháva. Vhodný pre mastnú i citlivú pleť."
www.soaphoria.skPo prvom odskúšaní som mala síce trochu zvláštny pocit ale postupom času som si zvykla. Predsa len je na prvotný pocit trochu mastnejší. Je to predsa olej. Hlavne som sa naučila približne asi koľko oleja použiť, tak aby sa mi vstrebal kompletne. Čiže naozaj sa rýchlo vstrebe do pokožky a nezanechávam mastný film, len to musíte vedieť odhadnúť. Pri pravidelnom používaní tj. ráno aj večer (samozrejme na vyčistenú pleť), sa mi pleť naozaj zlepšila a je konečne hydratovaná. Trochu som postrehla aj zlepšenie pri mojich zanesených póroch. Hlavne čo ma veľmi milo prekvapilo boli moje ruky. Pri pravidelnom nanášanú na pleť sa mi zlepšila aj moja najproblematickejšia časť pokožky a to na rukách. Môj večný alergický problém a kompletne presušená pokožka (áno ani len jeden krém na ruky mi doposiaľ nezabral) sa za začína prekvapivo zlepšovať. Čo ma veľmi prekvapilo a zároveň potešilo. Dúfam, že pri pravidelnom používaní sa mi tento problém, stane minulosťou :) ak náhodou aj nie, minimálne už viem ako moje alergické ruky upokojiť.
Musím preto na záver zhodnotiť, že hroznový olej je momentálne u mňa doma top produktom.
Taktiež je vhodný napríklad aj na vlasovú starostlivosť ako aj vlasové zábaly, či dokonca po depilácii. To mám v pláne vyskúšať tiež, len som sa zatiaľ k tomu nedostala :)


+
hydratujem pokožku
nezanechávam mastný film na pokožke (je potrebné si nájsť vhodnú dávku)
upokojuje a regeneruje extrémne suchú pokožku
čistí zanesené póry

-
žiadne

Máte nejaké skúsenosť s takýmito olejmi? Čo na ne hovoríte? Prípadne poznáte slovenskú kozmetiku Soaphoria? Ak áno aké produkty ste už od nich vyskúšali? Nech viem čo si ešte zadovážim :)

Menovky: , ,